вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nietrafnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane ekspresowo się zużywają i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy czar oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od odpowiedniego i skrzętnego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego zależy rezultat końcowy naszych prac. Przed użyciem produktów do protekcji i dekoracji płotów z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanieść kolejne amalgamaty, jakie ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od środka, lecz nie wytworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ów odmiana ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają również biokorozji skutkiem tego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий